Yorumlarımız

Butun senenin yorgunlugunu 4 gunde attik ailece. Temiz, huzurlu bir ortamda, lezzetli yemekler esliginde son derece dinlendik. Cok tesekkur ederiz, en kisa zamanda tekrar gelecegiz.

Burak KUŞ (burak.kus@dhl.com)Monday, September 12th 2011 – 09:26:01 PM

Bir arkadaş tavsiyesi üzerine gittiğimiz “Portokal Bahçesi”nde umduğumuzdan çok daha fazlasını bulduk.

Odalar ve işletme tertemiz. işletme sahipleri Mehmet bey, Selma hanım, Cemali amca ve yardımcıları Soner çok temiz ve güzel insanlar. Cana yakın, güleryüzlü, samimi, tam Anadolu insanları. Sanki biz müşteri değil, evlerine gitmiş misafirleriymişiz gibi ilgili davranıyorlar gelenlere. Özellikle Soner’in müşterilere ilgisi, saygısı, sohbeti çok sıcaktı. herşey için çok teşekkürler Soner. Mehmet abi, senin gibi çalışanı olduğu için çok şamslı.

Akşam yemeklerini iple çekiyorduk. Yıllardır gittiğimiz 4 yıldızlı otellerin birçoğundan bile daha mükemmel yemekler var. 4-5 yıldızlı otellerdeki gibi yüzlerce çeşit yok ama lezzet olarak 10 numara. Üstelik mutfakları da göz önünde ve tertemiz, gönül rahatlığıyla yemekler yenebilir. Her akşam bir çeşit mangal var ve Sonerin ızgaraları, Selma ablanın sebze yemekleri harika.

Mekan olarak da çok nezih bir yer. Portakal ağaçları altındaki sedir köşeler, tam bir huzur terapi salonu gibi. Sessiz, sakin, kuş sesleri arasında şehre dönesi gelmiyor insanın.

Bazı otellerin fotoları çok güzel olur ve gidilince hayal kırıklığı yaşanır, burada ise tam tersi. Fotolardan çok daha fazlası var Portokal bahçesinde.

Galiba aklımda en çok yemeklerin lezzeti ve Soner’in samimiyeti kalacak.

Otelden ayrılırken işletme sahiplerinin ve çalışanlarının kapıya kadar gelip uğurlması ve hatıra fotosu çekmesi çok nazikçeydi.

Ayrıca Adrasan, oğlanüstü güzel bir koy. Etrafı ormanlık dağlarla çevrili. Yeşil ormanın bittiği yerde masmavi deniz başlıyor. Yeşil ve mavi iç içe girmiş. Denizi tertemiz ve ana caddeden uzak olduğu için denize dışarıdan gelen olmadığından rahatça denize girilebiliyor. Denize dökülen bir nehir var ve birçok noktada nehir suyu üzerine sedirler kurulmuş işletmeler var. Sedirlerde otururken altınızdan sular akıyor.

Kısacası anlatmakla değil yaşamakla Adrasanın ve Portokal bahçesinin güzellikleri görebilirsiniz.

Hüseyin AL ( huseyinal@hotmail.com)Sunday, September 11th 2011 – 01:11:48 AM

İlknur ESEN
Dört günlük tatilimiz boyunca Portakal Bahçesi’nde kendimizi evimizde gibi hissettik. Her şey o kadar mükemmeldi ki, ayrılmak istemedik. İşletme sahipleri Mehmet bey ve Selma hanım, tüm çalışanları ile birlikte bize son derece ilgili davrandılar. Odalar, bahçe, yemekler, deniz hepsi harikaydı. Adrasan’ın doğal güzellikleri ise cabası. Kesinlikle herkese tavsiye ediyoruz.


Rukiye DOĞAN
Portakal bahçesinde geçirdiğimiz beş gün boyunca kendimizi adeta cennetteymiş gibi hissettik. İşletme sahipleri Mehmet bey, Selma hanım ve tüm çalışanları müşterilerine karşı son derece ilgili ve özenli davranıyorlar. Odaların temizliği, yemeklerin lezzeti ve bahçenin huzur verici atmosferi inanılmazdı. Adrasan’ın doğal güzellikleri de tabii ki unutulmaz bir deneyimdi. Kesinlikle herkese tavsiye ederiz.


Emel Kuveloğlu
Bende internet üzerinden yaptığım araştırma sonucu Portakal Bahçesi’ni keşfettim. Bungalov evleri, doğası ve o güzelim iki dağın arasında koyu olan muhteşem denizi ile tam bir tabiat harikası. Tesisin sahipleri Mehmet bey, eşi Selma hanım, kızı Halime, torunu Ela ve sevimli ahçımız Soner bey hepsi çok doğal ve iyi insanlar. Soner beyin yemeklerine ve sunumuna hayran kaldım. Kendimi çok samimi bir ortamın içinde buldum. Çok iyi bir on gün geçirdim. Dinlenmiş olarak Ankara’ya döndüm. Önümüzdeki yıl gelmek üzere… Hoşçakalın…

Önder Dönmez
Harika bir yer Adrasan! Kalacak yer konusunda da fazlasıyla memnuniyet sağlayan Portakal Bahçesi Pansiyon. Bungalovların sevimliliği, bahçenin çiçekleriyle sapladığı görsellik ve muhteşem aromalı kokular, şehrin gürültüsü ve özellikle sıcağından uzak yalıtılmış yapısıyla muhteşem bir pansiyon. Personelin ve işletme sahibinin doğal ve samimi tavırları sizin de rahat hareket etmenizi destekliyor. Ve kesinlikle tek geçerim pansiyonun ahçısı. Fethiyeli Soner bey ismini yanlış hatırlamıyorsam… Akşam olsun diye neredeyse yemek saatini iple çeker haldeydik. Adrasan’ın tertemiz denizinde iyice rahatlayıp serinleyip yorulduktan ve acıktıktan sonra akşam yemeğinin lezzeti ve sonrasında sizin için özel olarak hazırlanan çayın ya da kahvenin keyfini tatmalısınız. Kesinlikle aradığınızda sorun ahçı eğer hala oradaysa düşünmeyin bile başka bir yer. İyi tatiller. Adrasan Portakal Bahçesi çalışanlarının her birine ayrı ayrı teşekkürler 🙂


DOĞAN AÇIKGÖZ
Bungalow evlerine ilgimden dolayı Portakal Bahçesi’ni internetten aramalarım sonucu buldum. Mehmet Bey’in telefonla samimi konuşmaları beni ikna etti ve tam 1000 km yol gittim (Merzifon-Adrasan). İlgili karşılamaları ve devamlı ilgilenmeleri bizi son derece memnun etti. Hakikaten çiçekler ve Portakal Bahçesi’nin içerisinde klimalı bungalov evlerinin içinde uyumak, portakal ağaçlarının altında sabah kahvaltısı, akşam yemeği yemekten sonra köşklerde dinlenmek ailece çok hoşumuza gitti. Denize gelince deniz ayrı bir güzel iki yüksek dağın arasında kalmış güzel bir koy. Balıklar ayağınızın altında yüzüyor, hem denize girin hem de balık tutun. Yoldan geçenlerin uğradığı bir yer olmadığı için halk plajı gibi değil, sadece Adrasan’da konaklayanların girdiği bir deniz. Yani ailece rahat edeceğiniz bir yer. Mehmet abiye, Selma ablaya yakın ilgilerinden, ahçımız Serdar beye güzel yemeklerinden ve harika çalışanlarına teşekkür etmek istiyorum. Kendinizi evinizde gibi hissedeceğiniz, doğanın tam ortasında huzurla dinlenebileceğiniz bir yer istiyorsanız, Portakal Bahçesi’ni kesinlikle tavsiye ederim. Ben ailemle birlikte çok güzel bir tatil geçirdim ve bir daha Adrasan’a gidersem yine burada konaklamak isterim. Teşekkürler Portakal Bahçesi!

Whatsapp Bilgi